جعفری گفت:
ستاد تنظیم بازار با پیشنهاد انجمن صنفی صنایع روغنکشی مبنی بر واردات ۳۰۰ هزار تن دانه روغنی موافقت کرد.
به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، محمد جعفری دبیر انجمن روغن کشی از واردات ۳۰۰ هزار تن دانه روغنی خبر داد و گفت:
با حمایت قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت و به منظور حمایت از تولید داخل و استفاده از ظرفیت کارخانه های روغن کشی مقرر شد ۳۰۰ هزار تن دانه روغنی توسط شرکت بازرگانی دولتی ایران وارد شده و بین کارخانه های روغن کشی سراسر کشور توزیع شود.
او افزود:
با توجه به ضرورت بهبود ذخائر کشور و با مساعدت مدیریت شرکت بازرگانی دولتی ایران، واردات ۳۰۰ هزار تن دانه روغنی در اولویت کاری این شرکت قرار گرفته است و پیش بینی می شود اولین محموله دانه وارداتی طی تابستان وارد کشور شود.
جعفری گفت:
ستاد تنظیم بازار با پیشنهاد انجمن صنایع روغنکشی مبنی بر واردات ۳۰۰ هزار تن دانه روغنی به منظور تامین روغن خام و کنجاله موافقت کرد.
بنابر این گزارش ظرفیت کارخانه های روغن کشی در کشور حدود پنج میلیون و ۴۰۰ هزار تن است و طی سال گذشته دو میلیون و ۲۰۰ هزار تن دانه روغنی وارد کشور شده است.
وی با تاکید بر اینکه به تقویت و ماندگاری این برند باید کمک کرد، ادامه داد:
تفاهم نامه ای که در این نشست به امضا رسید می تواند برای 200 نفر از افراد بومی منطقه به طور مستقیم اشتغال زایی داشته باشد که گام بسیار بزرگی است و تولید درون زا را توسعه می دهد که در نوع خود قابل توجه است.
وزیر امور اقتصاد و دارایی همچنین گفت:
چنین طرح هایی بر اقتصاد شهرستان و رونق تولید منطقه کمک خواهد کرد، بنابراین باید مورد توجه قرار گیرند.
الزام به ذکر است در پایان این نشست تفاهم نامه همکاری در خصوص مشارکت و تامین مالی در اجرای طرح تصفیه روغن شرکت صنعتی بهپاک با اعتبار 6 هزار میلیارد ریال به امضاء رسید که برای 200 نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد خواهد کرد.
همچنین راه اندازی کارخانه خوراک دام و طیور نیز از دیگر اقدامات توسعه ای شرکت بهپاک است.

1400/03/25