کنجال سویا(پلت)

کنجاله سویا خارجی – پلت

تکنولوژی تولید کنجاله سویا پلت، فرمولی را ارائه می دهد که از نظر فیزیکی، با عبور از سوراخ هایی که به آن اصطلاحا “دای” نامیده می شود، به علت فشار مکانیکی در دستگاه های مجهز و مخصوص، پلت را تولید می نماید.

مواد اولیه مورد نیاز برای تولید کنجاله سویا پلت، تحت حرارت و فشار بخار آماده می شوند و به همین دلیل بسیاری از باکتری ها (سالمونلا و ایکولای) را از بین می برد و مانع از رشد و فعالیت آن ها می گردند. با توجه به این که دمای فرآوری کنجاله سویا پلت بین ۶۰ تا ۹۰ درجه سانتی گراد می باشد، این دمای بالا، به هضم مواد اولیه مصرفی و ژلاتینه شدن مواد نشاسته ای کمک می کند و شرایط هضم کنجاله در دستگاه گوارش دام و طیور را بهبود می بخشد.

این حبه های آماده که در قطرهای مشخص و طول های منظم ساخته می شوند در مقایسه با خوراک های آردی خوش خوراک تر بوده و درصد بالائی از خوراکهای گاو شیری، پرواری و طیور را به خود اختصاص داده اند.

از طرفی، مصرف کنجاله پلت به ذخیره سازی انرژی در بدن حیوان کمک می نماید و احتیاجات انرژی دام را کاهش می دهد. کنجاله سویا پلت به دلیل دارا بودن بی کربنات پس از مصرف بخصوص توسط دام بزرگ، باعث افزایش تولید بزاق می گردد و از بیماریهایی چون اسیدوز جلوگیری می نماید.

در شرکت روغن طلایی نیشابور از دانه های مرغوب سویا نیز برای تولید روغن خام سویا  استفاده می گردد.

ترکیبات

پروتئین:  ۴۳-۴۵%/ min ۴۱%
چربی:  ۱.۲% / max۱.۵%
رطوبت:  ۱۲-۱۳% / max ۱۳%